+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Wyspy Eolskie czyli Liparyjskie

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Wyspy Eolskie czyli Liparyjskie

    Będąc na wakacjach w S.Stefano di Camastra popłynęłam na dwie z wysp:
    Vulcano i Lipari.A zajęło to prawie cały dzień.
    Vulcano leży najbliżej Sycylii i ma czarny piasek.To tutaj można tapłać się w błodzie korzystając z gorących,siarczanych żródeł.Jest kilka drogich restauracji.
    Mnie wysepka nie zachwyciła,chociaż pozostali z błotnych kąpieli skorzystali.
    Sicilia - Eolie -* Isole mediterraneo - foto attuali

    Lipari o wiele ładniejsza,tym bardziej że podczas rejsu przepływa się wzdłuż murów XVIw.zamku,a stateczki cumują w porcie przy molo.Stolicą wyspy jest miasto Lipari,ładnie położone między dwiema przystaniami.Wszyscy kierują się na zwiedzanie Castello czyli górnego miasta otoczonego murami fortecy.Stąd cudowny widok na sąsiednie wysepki i skały.
    Warto też pojechać 3km dalej,do miasteczka Quattrocchi z niepowtarzalnym
    widokiem na Stromboli.Tutaj już widziałam supermarkety,restauracje,kawiarnie i bankomaty.Dużo tablic informujących o wolnych kwaterach.Wyspa bardzo ładna.
    http://www.sicilytourist.com/aeolian/lipar...raphic_tour.htm

    Oddzielna wycieczkę na Strombli zrobiłam z Neapolu.Płynie się expresem ok. 4 godzin.Na Stromboli można też popłynąć z Sycylii,ale trzeba na tę jedna wyspę zabezpieczyć min. cały dzień /szybki rejs trwa 3 godziny w jedną stronę/.
    Stromboli-najbliżej Neapolu.Moim zdaniem ciekawa wyspa,oczywiście plaże z czarnym,powulkanicznym piaskiem.Można również udać się na 3-godzinną wspinaczkę na szczyt wulkanu,ale ja nie miałam na to czasu.Wulkan jest czynny
    i przy szczęściu można jego pomruki usłyszeć.Albo nawet zobaczyć jak wyrzuca rozgrzaną lawę.Ale strona od portu jest bezpieczna i to tutaj jest skupisko hoteli i restauracji.I mimo to zawsze jest dużo turystów z całego świata.
    LE STROMBOLI - Voyage en Sicile, Italie - Photos de Patrick Chatelier Š

    Reasumując-najładniejsza jest Lipari,taka sobie-Vulcano,najciekawsza-Stromboli.
    Sam rejs między poszczególnymi wyspami dostarcza wiele emocjiiękne widoki,"ocieranie" się o wystające pionowo skały,wrażenie że jest się na końcu świata.Podczas jednego tylko rejsu przez Vulcano do Lipari i z powrotem-pogoda
    zmieniła nam się kilkakrotnie.Byłam,widziałam i uważam,że było warto

  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Połączenia promowe na wyspy.
    Najtaniej jest popłynąć z portu Milazzo i nie ma potrzeby rezerwowania biletów.
    Tańsze są promy,ale płyną na Vulcano ok. 1,5 godziny,na Lipari-2godziny.
    Wodoloty prawie dwa razy droższe,znacznie szybsze.Ale pływają tylko w sezonie.
    Wodoloty firmy Ustica Lines:
    Milazzio-Vulcano /wodolot 45 minut/-12,50Euro
    Milazzio-Lipari /wodolot,1 godz/-13,30E
    Milazzio-Stromboli /wodolot,3 godziny/-18,20 E
    USTICAlines S.p.A. :: Trasporti veloci via mare con Aliscafi
    Promy firmy Siremar:
    Milazzio-Vulcano /prom,1 godz.30minut/-6,30E
    Milazzio-Lipari /prom,2 godziny/-6,60E
    Milazzio-Stromboli /prom,8 godzin/-10,50E
    Siremar
    Wodoloty firmy Ustica Lines:
    Neapol-Stromboli /wodolot,4 godziny/-58E
    USTICAlines S.p.A. :: Trasporti veloci via mare con Aliscafi


+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów