+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 134

Temat: Wszystkie drogi prowadz± do lub przez Bu³gariê, czyli poradnik starego jacky...

  1. #16
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    przeczytane w sieci - na zaprzyja¼nionym forum...
    cytat:
    d¿ek Moderator

    Marek i Buddy napisa³/a:
    tomaszek193 napisa³/a:
    Sinemorec, rzecz jasna, prze³om lipca i sierpnia. W tym roku marzy mi siê jechaæ przez Ukrainê, a¿ do Odessy, potem przez Naddniestrze, Mo³dawiê i Rumuniê. Jak wyjdzie? - zobaczymy:)

    Piêêêknie ! Krymu do¶æ du¿o zobaczy³em ju¿ WARTO !
    Tomaszek, ambitna trasa do Sinemorca.

    Marek, gdzie Rzym a gdzie Krym!

    to tak trochê kolorami odznaczone - kto i co napisa³...
    a ja tradycyjnie po swojemu - droga na Ba³kan wcale nie musi byæ prosta...
    na razie nie uda³o mi siê zrealizowaæ planu zobaczenia Mo³dawii - uda³o siê to Nataszy...
    i bêdzie warto do tego planu powróciæ - mo¿e jeszcze nie w tym roku - ale z znacznym wykorzystaniem wiedzy Nataszy...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  2. #17
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    tym razem BG nie jest celem, jest etapem...
    po drodze czeka na nas konik madarski...
    a baz± noclegow± przed skokiem do TR jest Ma³ko Trnovo...
    tam¿e ko¶ció³ zmartwychwstañców z niedzieln± msz±...
    a potem to ju¿ kompletna improwizacja po wschodniej TR...
    maj±ca zrekompensowaæ rezygnacjê ( prze³o¿enie na za¶ ) ekspedycji do Gruzji...
    niespe³na 27 h DW...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  3. #18
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Pamietasz o Bolnicy w Malko Tyrnovo ? Do wielkiej improwizacji lepiej przygotowac maly skrypt - aby nie pominac czego waznego.
    A dlaczego Gruzja odpadla ? Juz nie lubisz gruzinskiej ?

  4. #19
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisa³ pixi Zobacz post
    Pamietasz o Bolnicy w Malko Tyrnovo ? Do wielkiej improwizacji lepiej przygotowac maly skrypt - aby nie pominac czego waznego.
    A dlaczego Gruzja odpadla ? Juz nie lubisz gruzinskiej ?
    a jak¿e - wiêcej ni¿ pamiêta³em...
    zabra³em 2 -stronicowy wydruk noclegowni w Ma³ko Trnovo...
    a potem po prostu wjechali¶my do MT, na stacji paliw pokaza³em listê i... pojechali¶my przed siebie...
    Gruzja odpad³a z uwagi na:
    - brak czasu - gdy¿ realizacja tego punktu oznacza³aby kkonieczno¶æ rezygnacji z pla¿y w Kizkalesi a takiej przykro¶ci nie chcia³em sprawiæ maryli,
    - brak finansów - bud¿et by³ na styk... no, mo¿e uda³o by siê cu¶ zdzia³aæ, ale patrz punkt pierwszy...
    - brak mo¿ebno¶ci wykupienia stosownego ubezpieczenia w PL, bez którego dla mnie ani rusz... inaczej, ewentualno¶æ wykupu polis by³a ale na astronomicznym poziomie...
    ale nie ma strachu, zgodnie z pewnym poradnictwem oraz inicjatyw± Nataszy kroi siê projekt Gruzja 2013 w opcji transportu lotniczego, mo¿e tak bêdzie i pewniej, taniej, weselej w zaprzyja¼nionym gronie ...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  5. #20
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    przeczytane na "zaprzyja¼nionym" forum...
    =================================================
    PERAHORA
    * *
    Zarejestrowany: 06-08-2008
    Posty: 50
    Reputacja : 1 Re: Ba³czikI oddaliæ siê jak najdalej od Balczika, wtedy dolegliwo¶ci nie bêdzie.Tam nawet Rumunii ju¿ nie przyje¿d¿aj±.

    =================================================
    czy¿by jedynym pensjonariuszem mia³ tam lada dzieñ... eee... rok .... pozostaæ pewien ex Krakowianin - obecnie zamieszka³y ( jak sam o sobie napisa³ ) w Gebelsowie ?
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  6. #21
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    ca³y czas czekam na informacje o mo¶cie nad Dunajem miêdzy Calafat a Vidin...
    ponoæ ma nazwê robocz± Dunav 2, zdaje mi siê, ¿e tak napisa³ Bateniki na zaprzyja¼nionym forum...
    pewnikiem opó¼nienie bêdzie, ale mo¿e zd±¿± do Nowego Roku...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  7. #22
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    có¿ zaczê³y siê ju¿ wczesne, jesienne wieczory...
    ogródek ju¿ mniej zajmuje nam czasu, wiêc przysiadamy siê do domowych zajêæ, gdzie wygrywa net...
    zagl±dam sobie na "zaprzyja¼nione" forum - a tam wszyscy ju¿ wrócili z Z³otych Piasków, S³onecznego Brzegu, Ba³cziku...
    i zapadliby w zimowy, misiowy sen gdyby nie uruchomienie dyskusji na temat porównania rozwoju gospodarczego ( zacofania ) dwóch s±siednich krajów - Bu³garii i Turcji...
    tak¿e i marginesowe dygresje o sferach obyczajowych, religijnych...
    z wycieczkami do sytuacji nad Wise³k±...
    muszê przyznaæ, ¿e te¿ maj±c swoje obserwacje i to mocno aktualne odk±d to w roku 2008 wznowi³em swoje nawiedzanie TR równie¿ czynimy z maryl± swoje porównania...
    i s± one nie tylko widziane z punktu woja¿era...
    skoro za¶ mogê wyraziæ swoje opinie na tujetejszych ³amach wiêc i zamiarzam skorzystaæ z szansy, której "dyrekcja" zaprzyja¼nionego nie daje...
    có¿, taka jest sytuacja na rynkach medialnych, wyraziciele korzystaj± z okienek medialnych dla nich otwartych...
    wracaj±c do meritum...
    skala porównawcza wg jacky'ego to BG <=> TR to tak jak SK <=> D...
    nie ujmuj±c ani nie dodaj±c ...
    w TR powalaj± wie¿owce w Istambule ale te¿ sielska wiejska atmosfera w ma³ych wioskach ( jak drzewiej w PL ) sprowadza na ziemiê...
    w BG trzeba zapomnieæ o apartamentowcach - niesamowitych wrêcz ( bezsensownych osiedlach na obrze¿ach SB - moja opinia ) a dojrzeæ opuszczone wioski i miasteczka ( zbankrutowany przemys³ tzw. gospodarki socjalistycznej )....
    a religia ?
    zagl±da³em i do cerkwi BG ( czasami jaka¶ staruszka ) i do meczetu TR ( tam ju¿ wpadaj±cy m³ody cz³owiek na chwilê modlitwy - skupienia )...
    oj - bêdzie o czym prowadziæ dyspursy tej zimy - obserwacji ( ale te¿ i fotek ) sporo siê uzbiera³o...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  8. #23
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    wg PAP 24.10.2012 - premierzy Bu³garii i Rumunii otworzyli nowy most na Dunaju ...

    premierzy Bu³garii i Rumunii Bojko Borysow i Victor Ponta w obecno¶ci unijnego komisarza ds. polityki regionalnej Johannesa Hahna otworzyli w ¶rodê nowy most na Dunaju, ³±cz±cy miasta Widin (Widyñ) i Calafat.
    Inwestycja powsta³a za unijne ¶rodki.
    Most, którego oficjalna nazwa brzmi Dunaw Most II, ma 1791 metrów d³ugo¶ci, dwie dwupasmowe jezdnie, zelektryfikowan± liniê kolejow± oraz pasy dla pieszych i rowerzystów.
    Na razie do u¿ytku oddano tylko pasy dla pieszych i rowerzystów.
    Samochody i poci±gi bêd± mog³y je¼dziæ mostem za kilka miesiêcy, po zakoñczeniu prac hydroizolacyjnych. Op³ata za przejazd, pobierana po stronie rumuñskiej, wyniesie 6 euro dla samochodów osobowych oraz 37 euro dla samochodów ciê¿arowych i autobusów.

    czyli jak widaæ na za³±czonym obrazku - jest spora szansa, ¿e pierwsi wczasowicze na zicher pojad± na swoje ¶wie¿o wykupione wczasy do BG now± tras±...

    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  9. #24
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    Rumunia - mapka styczeñ 2012






    ciekaw± mapkê zaprezentowa³ kolega numerowany na zaprzyja¼nionym forum...
    ale ju¿ wkrótce trzeba bêdzie j± aktualizowaæ, lada dzieñ oficjalne otwarcie mostu Calafat - Vidin...
    mo¿e nawet prezydenci siê pojawi± ?
    a dla mnie i nie tylko oznaczaæ bêdzie na lekko zapomnian± trasê przez Timiszoarê - Orsova - Drobeta Turnu - Calafat...
    choæ jeszcze 2,5 roku temu czê¶ciowo j± pokona³em - przep³ywaj±c swoj± ksarci± Dunaj za pomoc± ¯elaznej Bramy...
    wtedy odcinek Orsova => Drobeta TS, czyli wiadukty nad Dunajem by³y w rozkopane, ale pewnikiem ju¿ ukoñczyli...


    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  10. #25
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Jako "numerowanego" miales na mysli albooma II ? Samo otwarcie mostu napewno ozywi ruch ale czasu dojazdu do morza nie skroci , napewno do Zoski tak.

  11. #26
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    Nie, nie, proszê mnie w to nie mieszaæ, ja na "zaprzyja¼nionym forum" nie by³em numerowany.
    Jak bez kolców nie ma ró¿y
    Tak bez VF nie ma podró¿y

  12. #27
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    moje za¶ widzenie nie jest w skróceniu czasu dojazdu - wszak trasa s³onecznikowa jest na pewno krótsza czasowo...
    o¿ywiæ te¿ nie o¿ywi, jeno otworzy spore alternatywy dla woja¿erów chc±cych cu¶ zobaczyæ, zwiedziæ - zanim stwierdz±, ¿e ju¿ siê pla¿± nasycili...
    to jest wielka szansa dla chc±cych zobaczyæ takie pere³ki jak Bie³ogradczik, klasztory na trasie, ¯eravn±, Kotel...
    d³ugo by wynieniaæ...
    a na pewno bêdzie to wielka konkurencja dla tras wiod±cych przez wiadukt ruseñski lub Duranowegoku³aka...
    jest tych argumentów jeszcze wiêcej...
    choæby to, ¿e odcinek karpacki ( górski ) jest znacznie ³agodniejszy i krótszy...
    ale jeszcze jest czas na snucie prognoz i planów...
    w ka¿dym b±d¼ razie - ja siê do tego wiadunktu D-2 mocno przymierzam...
    i w miarê czasu nakre¶lê swoje zamiary...
    AD 2013 na Ba³kanie...
    Ostatnio edytowane przez jacky ; 23-11-2012 o 09:27
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  13. #28
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Nie rozsmieszaj mnie poniewaz mam zajady ? Wybudowano most za kilkaset milionow €uro po to aby...otworzyc spore alternatywy dla wojazerow chcacych cus zobaczyc , zwiedzac - zanim stwierdza , ze juz sie plaza nasycili....? Chyba umre ze smiechu z tego mostu ? Idac Twoim tokiem rozumowania to ta inwestycja zwroci sie moze za 2000 lat ?
    Wybudowano most gdzyz go brakowalo w tej czesci Europy i to nie turystom ,tylko gospodarce szczegolnie Bulgarii.

  14. #29
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Wybudowano most gdzyz go brakowalo w tej czesci Europy i to nie turystom ,tylko gospodarce szczegolnie Bulgarii.
    Jako turyste nie obchodzi mnie dlaczego i po co wybudowano ten most. Interesuje mnie o tyle o ile JA moge z niego skorzystac i zaspokoic dzieki niemu moje zainteresowania regionem, ktory teraz stal sie latwiej dostepny. Calkowicie podzielam radosc jacky.

  15. #30
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Jako turysta tez jestem bardzo szczesliwy ze w koncu wybudowano ten most. Ciesze sie ze bede mogl z niego skorzystac. Podobnie podzielam radosc jackiego.Kilkakrotnie korzystalem z sieci promow ale nie wspominam tych przepraw dobrze.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów