+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 45 z 134

Temat: Wszystkie drogi prowadz± do lub przez Bu³gariê, czyli poradnik starego jacky...

  1. #31
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    cytujê w ca³o¶ci klasyczny post z "zaprzyja¼nionego forum"...
    id±c tokiem my¶lenia mynyster Boni - nie s± zagro¿one prawa a³utorskie...
    cytujê:

    "nivko
    Nowy u¿ytkownik
    Zarejestrowany: 23-11-2012
    Posty: 1
    Reputacja : 0 PRIMORSKO HOTEL PERLA BEACH III all inclusive Pierwszy raz !Witam wszystkich , jestem nowy i prosze nie biæ

    Postanowilismy , z zona ,ze najblizsze wakacje spedzimy w Bu³garii

    i wykupili¶my 14 dniowy pobyt w PRIMORSKOHotelu PERLA BEACH III kategoria *** + all inclusive z biura podru¿y TUI

    w 07.06.2012 do 21.06.2012

    Jest to nasza pierwsza zagraniczna wycieczka i lot samolotem wiêc mamy ma³e obawy

    mam prosbe czy mozecie mi cos powiedziec o tym Hotelu ?

    jakie sa warunki ?, ( bierzemy 5 letnia córke ), jakie sa temperatury w Czerwcu mozna sie kapac w morzu?

    Co s³yszeliscie o biurze TUI ?

    Co polecacie zobaczyæ w Primorsko oraz okolice ?

    Czy wie¿æ ze soba Euro i tam wymieniac na levy ? czy wyacaæ levy z bankomatu ?

    Trochê sie naczyta³em o tym TUI i troche mam obawy Bu³garskie Hotele ***+ sa ok?

    Jeszcze raz napiszê ,ze jest to nasza pierwsza wycieczka i nie chce aby rodzina sie zraci³a i nie chcia³a pózniej lataæ !!

    Wczasy w biurze kosztowa³y nas 4700 z³ wylot z Katowic"

    ps. Z góry dzieki !!!
    "
    ja te¿ dziêki...
    i na dzisiaj to wsio...
    do tematu znów powrócê...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  2. #32
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Widze ze dostajesz " malpiej choroby " cytujac non stop forum Bulgaricusa. Nie wiem kogo na Voyageforum obchodzi kto wrocil z Bulgaricusa ze Slonecznego Brzegu , Zlotych Piaskow czy Balczika ? Malo tego, piszesz jeszcze ze ktos tam w Balcziku dostal sraczki / poprzednie posty /.Tylko osoba ograniczona kulturalnie moze przepisywac takie glupoty. Wchodzisz "brudnymi butami" na temat dyskusji na temat Turcji - Bulgarii ? Zorganizuj tutaj taka dyskusje ? Jak Ciebie tak tam ciagnie to sie do nich zapisz a nie dyskutuj sam ze soba. W tym temacie nikt z Toba nie dyskutuje poza moderatorami i jakims "numerowanym".
    Oczywiscie ze zlamales prawa autorskie, poniewaz nalezalo podac zrodlo tego calego postu czyli Bulgaricus a nie jakies zlosliwe "zaprzyjaznione forum". A to juz jest przestepstwo. Popraw sie !

  3. #33
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437


    z owego numerowanego "popieprzenia popl±tania" mo¿e wy³oniæ siê pozyskanie ciekawego wskazania przepisu prawnego o ³amaniu praw autorskich dotycz±cych wpisów userskich na forach ...
    i w tym przypadku jest oczekiwanie na podzielenie siê z nami ow± wiedz±...

    pozosta³e inwektywy uwa¿am za co najwy¿ej godne spuszczenia wody w WC...

    wracaj±c zatem do rzeczy samej....
    po raz kolejny wskazujê z u¶miechem na takie podej¶cie...
    cytowany nivko powinien na swoje pytania pozyskaæ przede wszystkim wiedzê od swojego touroperatora ³±cznie z pakietem oferowych wycieczek po okolicy....
    poza tym klasyka - nie chce siê czytaæ forum - tylko "podajcie na tacy" i ju¿...
    kojarzy mi siê owe "zaprzyja¼nione" forum sprzed wielu lat, gdy trwa³y tam - nie tylko w sezonie ogórkowym - bardzo ciekawe dyskusje o historii i kulturze - mocno wybiegaj±ce poza kraj sob± przedstawiany...
    teraz to ju¿ tylko historia poza incydentalnymi wpisami "ptaszkowej" ...
    ...
    PS - numerowanemu userowi do sztambucha - rada zapoznania siê z technik± blogersk±, bo nie wszystkie w±tki maj± charakter stricte dyskusyjny...
    i to by by³o tyle na dzisiejszy wieczór...


    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  4. #34
    Moderator Maxitravelek zdzicho alboom II is on a distinguished road Avatar zdzicho alboom II
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    6,803
    I tak trzymaæ!
    Jak bez kolców nie ma ró¿y
    Tak bez VF nie ma podró¿y

  5. #35
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    wszystkim fanom destynacji zwanej bu³garsk± lub poszerzon± - ba³kañsk± - dodatkowe ¿yczenia:

    Spokojnych,radosnych ¦wi±t i szczê¶liwego Nowego roku !

    Весела Коледа и щастлива Нова Година!
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  6. #36
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437


    z netu info - jest propozycja nazwania mostu Dunav 2 - Bononia Bridge (Бонония мост (BG), Bononia pod (RO)

    wg informacji podanych przez Nowiny Widyñskie interesuj±cy nas most bêdzie dopuszczony do pe³nej eksploatacji dopiero w maju 2013...
    póki co strony ( BG i RO ) uzgodni³y, ¿e siedziba spó³ki zarz±dzaj±cej bêdzie ulokowana po stronie bu³garskiej a ostatnie spotkanie lokalnych samorz±dowców wskaza³o w³a¶nie na miasto Vidin...

    mnie ju¿ nieco nerwy ruszaj± z tym opó¼nianiem otwarcia mostu do eksploatacji, ale mam nadziejê, ¿e ostatni guzik zostanie dopiêty jeszcze przed sezonem urlopowym ...
    mam co nie co do zwiedzenia po stronie bu³garskiej - taki choæby Monastyr Klisurski....



    Ostatnio edytowane przez jacky ; 07-01-2013 o 13:31
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  7. #37
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    aktualizacja techniki dojazdowej...

    dzisiaj w necie czytamy:

    sanisan

    Dojazd przez Rumuniê - informacje i pytania dot. trasyrzaba76 napisa³/a:
    Jazda do Bu³garii non stop to niestety hardcore
    Zale¿y - i tak i nie. Tak, bo nieporównywalnie gorsza jako¶ciowo ni¿ na takie Lazurowe czy do Hiszpanii.
    Nie, bo s± dwie trasy do¶æ szybkie, ale tylko dla kogo¶, kto nie liczy siê z mandatami, spalaniem i ma szybkie auto i ciê¿kie buty: przez Serbiê, gdzie mo¿na dojechaæ na upartego do Polski (do granicy) w jakie¶ 17-18 godzin i przez Wêgry (wolniejsza, ale szybsza ni¿ inne): Szeged i Arad, gdzie owszem trochê siê t³uczemy po RO, ale to trasa najwiêksza "autostradowo" poza Serbi±.
    Generalnie techniki s± dwie, poza kwesti± wytrzyma³o¶ci: zwiedzamy, nie ¶pieszymy siê i druga - jedziemy, aby przejechaæ bezpiecznie acz szybko, ¿eby jak najszybciej urlop na miejscu zacz±æ. Ka¿da ma plusy i minusy.
    Ka¿dy wybierze co mu odpowiada
    ===
    lata up³ywaj± a podej¶cie do tematu niewiele siê zmienia
    ...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  8. #38
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    kolejny sygna³ dociera z ró¿nych stron sieci...
    wzmaga siê zainteresowanie BG i to nawet w gronie dotychczasowych pasjonatów Croatii...
    znak czasu czy spojrzenie na w³asn± sakiewkê, jako, ¿e rachunek kosztów wskazuje na korzy¶æ BG...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  9. #39
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437


    czytam w necie...

    Przewodnicz±cy PE - Barroso otworzy most na Dunaju Most ³±cz±cy Vidin-Calafat w dniu 9 maja 2013.

    Zespó³ budowniczych zwany Zarz±dcami FCC Construccion spotka³ siê z premierem Bu³garii Bojko Borysow, który przyby³ na inspekcjê budowy mostu razem z ministrami: Technologii Informacyjnych i Komunikacji.
    Borysow uda³ samochodem wzd³u¿ mostu od strony bu³garskiej.
    Niestety media nie odnotowa³y przedstawicieli Rumunii.
    Do wykonania pozosta³y roboty wykoñczeniowe, niezbêdne do otwarcia obiektu do eksploatacji takie jak uk³adanie hydroizolacji, budowa linii kolejowej, uk³adanie nawierzchni drogowych, elektryfikacja itd.

    No to czujê, ¿e bêdê móg³ wkrótce otworzyæ projekt swojego letniego wypadu do BG...

    Ostatnio edytowane przez pixi ; 22-02-2013 o 09:38
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  10. #40
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437





    czyli powitajmy bu³garskim zwyczajem wiosnê :-)



    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  11. #41
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Baba Marta czyli witaj wiosno.
    Faktycznie to juz dzis. Luty przelecial mi tak szybko a tu juz trzeba pomyslec o wakacyjnej trasie.

  12. #42
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    a na "zaprzyja¼nionym" forum sympatyczny Bateniko promuje ju¿ letni± trasê przez most Calafat - Vidin...
    dzisiejszy jego post u¶wiadomi³ mi mo¿liwo¶æ w³±czenia do projektu woja¿u fortyfikacji Baba Vida...
    pod Vratz±...
    a generalnie to mam nadziejê, ¿e letni tury¶ci pierwsi obtykaj± t± tras± zanim tirowcy j± zaje¿d¿±...
    bior±c pod uwagê, ¿e mostem tym pojad± pojazdy kolejowe to i wkrótce pojawi siê numerowany doradca z opcj± przejazdu ¿elazn± drog±...

    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  13. #43
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Nie wiem dlaczego stosujesz cudzyslow apostrofowy w stosunku do Bulgaricusa ? Byles tam ca.rok i napisales blisko 5000 postow.Widze ze sie nudzisz ? Jak masz cös do numerowego , to mu napisz , napewno Ci odpowie jak zawsze bywalo.
    Co do mostu to rozwazam przejazd , tylko nie wiem czym pojade, poniewaz reszta wycieczki chce autem a ja pociagiem.
    Trasa widokowo znakomita mimo ze ze strony bulgarskiej prace sa niedokonczone. Bede jechal ca. 29 czerwca to napewno napisze.

  14. #44
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    jacky ! Nie wiem dlaczego stosujesz cudzyslow apostrofowy w stosunku do Bulgaricusa ? Byles tam ca.rok i napisales blisko 5000 postow.
    dzisiaj - chyba z nudów - odpisujê i cytujê numerowanego...
    ¿eby odpowiedzieæ na pytanie musia³em siêgn±æ do ulubionej lektury prezydenta bula, czyli ³ykipedzi...
    ( wiadomo, gutenbergowskie encyklopedie zarastaj± kurzem )...
    i odpowied¼ jest prosta - pytaniem na pytanie - a w jaki spsob na tutejszym forum mam szansê zacytowaæ wypowied¼ z innego forum by nie podpa¶æ pod regulamin zakazuj±cy linkowania konkurencyjnych witryn wydawniczych ?
    gwoli sprostowania - by³em na owym forum mocno d³u¿ej i postów mia³em sporo wiêcej - ponad 8 tysiêcy, czê¶æ z nich wyparowa³a podczas rejmerowskiego remanentu...
    lecz nie dla ilo¶ci postów piszê w necie...
    a w jakim celu - je¶li¶ tego nie u¶wiadomion - mo¿e kiedy¶ w wolnej chwili zdefiniujê mo¿e i naukowo ...


    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post

    Widze ze sie nudzisz ? Jak masz cös do numerowego , to mu napisz , napewno Ci odpowie jak zawsze bywalo.
    nie nudzê siê, wrêcz odwrotnie - bawiê siê znakomicie czytaj±c i pisz±c na ró¿nych forach...
    z spor± ju¿ doz± autocenzury wymuszonej sytuacj± zawodow± - ale to ju¿ temat kwalifikuj±cy siê do odrêbnego w±tku, wiêc sobie na tym etapie darujê...
    i sam sobie teraz zadajê pytanie - czy to jest ....
    tak - znany Krakus z du¿ej litery - Marek Grechuta...
    do numerowanego pisanie ...
    tada ram tam tada ram tam tada ram tam...
    a na serio - jak sobie wyobra¿asz napisanie do Ciebie na ³amach zaprzyja¼nionego forum ?
    skoro swego czasu nie szczêdzi³e¶ mi tam wydzieliny swojej ¶linianki ?
    wzmacniaj±cej zakazane ( przez Ewê i Eda ) dla mnie ¶cie¿ki...

    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Co do mostu to rozwazam przejazd , tylko nie wiem czym pojade, poniewaz reszta wycieczki chce autem a ja pociagiem.
    klasyka wyboru - najlepiej polecieæ tylko uwa¿aj by¶ nie trafi³ na tanie linie lotnicze które wykupi± od AMW drugiego tupka i wstawi± na trasê ba³kañsk±...
    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Trasa widokowo znakomita mimo ze ze strony bulgarskiej prace sa niedokonczone.
    trasa z obydwu stron dobrze przygotowana na wzmo¿ony ruch drogowy, choæ co prawda jeszcze Romkowie trzy lata temu ostro pracowali nad wiadunktami nad Dunajem miêdzy Orsov± a Drobet± Turnu Severin ( powalczy³em tam a potem z ¯elazn± Tam± a nie Dam± ) - to z ca³± pewno¶ci± od tego czasu europejskie ( czytaj ba³kañskie i kaukaskie - tak, tak ) TIRy jej na nowo nie rozwali³y...
    Bateniki przymierza siê polecieæ tamt± tras± ju¿ wkrótce, obiecuje - zobaczymy jak oceni...
    kolegównej Ptaszkowej z Vracy to chyba nie bêdzie chcia³o siê ¶cieraæ opon na trasie do Widynu, wiêc na ni± nie liczê...

    Cytat Napisa³ no-el Zobacz post
    Bede jechal ca. 29 czerwca to napewno napisze.
    to by³by dopiero szok - relacja z trasy kolesia numerowanego nie tylko z Ba³cziku...
    a jeszcze na VFie ...
    .... .... .....
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  15. #45
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Nie przypominam sobie abym jakas slinke wysylal na " tamtym " forum w Twoim kierunku ? Wrecz odwrotnie pisalem abys zostal.Piszesz ze Marek Grechuta to Krakus ? Aby zostac Krakusem nalezy sie w tym miescie urodzic , jezeli pamiec mnie nie myli to M.G. urodzil sie w Zamosciu. Krakow to nie Warszawa.
    Nie wiem dlaczego zaszufladkowales mnie do Balcziku ? Na tym forum nie napisalem ani jednego postu na ten temat.
    Nie zmienia to faktu ze uwielbiam to miasteczko.
    Nie zapomne momentu kiedy obudzilem sie w sypialnym w Drobeta Turnu Severin i dalszej podrozy obok Dunaju. Byl to raj widokowy ktory dopiero z okien pociagu mozna dostrzec. Samochod to tylko srodek komunikacji i nic wiecej.
    Ciekawa stronka z nowym mostem www.danubebridge2.com

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów