+ Odpowiedz na ten temat
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 76 do 90 z 134

Temat: Wszystkie drogi prowadz± do lub przez Bu³gariê, czyli poradnik starego jacky...

  1. #76
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    Calafat - Vidin / fotki od No-el'a...



    otrzyma³em @ poczt± z upowa¿nieniem do wykorzystania swobodnego...
    podziêkowaæ...



    czyniê to z przyjemno¶ci± poniewa¿ kilka miesiêcy zimowo - wiosennych zesz³o mi na projektowaniu przejazdu do BG t± tras± ...
    je¶li dobrze odczytujê - to na drugiej fotce widaæ poprzez barierki mostowe "star±" przystañ promow±, ciekawe, czy po uruchomieniu mostu ma ona jeszcze powodzenie ?



    kolejny fragment infrastruktury mostowej...
    tudzie¿ równolegle poprowadzonej drogi ¿elaznej, oczywi¶cie ju¿ zelektryfikowanej ...



    i bodaj¿e ostatni fragment - czyli punkt poboru myta - ponoæ kasuje siê tylko po Romkowej stronie...

    i taka refleksja na koniec....
    jako, ¿e sezon ba³kañski dobiega koñca co skutkuje przymieraniem wymiany informacji na pewnym zaprzyja¼nionym forum...
    jednak ta droga nie znalaz³a zainteresowania w¶ród woja¿erów, którzy zmierzali ku czarnomorskim pla¿om, bodaj tylko user Bateniki pozostawi³ swój ¶lad...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  2. #77
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Odprawa paszportowo - oplatowo - celna jest tylko po stronie rumunskiej. Po stronie bulgarskiej mijamy tylko powietrze.
    Na razie nie kursuja pociagi na tej trasie. Odcinek Vidin - Sofia jest jednym z najpiekniejszych widokowo w Europie.

  3. #78
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    prasa bu³garska zaalarmowa³a - odkryto oko³o 20 powa¿nych defektów - usterek ( ? ) w funkcjonuj±cym ju¿ wiadukcie Calafat <=> Vidin...
    na razie szczegó³y nie zosta³y ujawnione...
    ale, sk±d my "to" znamy ?

    ...
    ponadto trzeba zadaæ pytanie - gdzie byli managerowie projektu ( nadzór inwestorski ) podczas budowy i gdzie s± teraz ?

    po cichu mam nadziejê, ¿e s± to drobne usterki do usuniêcia od rêki i nogi i to w takim tempie, aby nie ucierpia³ przynajmniej ruch osobowy...
    no i cu¶ w tym musi byæ, ¿e jak do tej pory przewo¼nicy kolejowi jeszcze nie uruchomili regularnych po³±czeñ korzystaj±cych z owego wiaduktu - czy¿by mieli jakie¶ przeczucia ?

    faktem jest, ¿e od letniej przeprawy Noela busikiem przez wiadukt - niewiele siê zdarzy³o... w uruchomieniu przewozów pasa¿erskich kolej± oczywi¶cie ...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  4. #79
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    Czernomorec w grudniu...



    przechwyci³em z FB fotografiê zimow± Czernomorca ( pla¿a miejska ) wykonan± przez sympatyczn± Radkê telefonem komórkowym :-)

    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  5. #80
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    Karnobat <=> Szumen - wiosna 2014 - lato te¿...

    trasa jest w dobrym stanie.
    To informacja dnia - otrzymana od mieszkañca Szumen.
    Planuj±cy jechaæ tym odcinkiem - najczê¶ciej od Russe do Burgas mog± ¶mia³o siê decydowaæ.


    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  6. #81
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    Calafat - Vidin / most...=> Montana...

    i masz ci babko placek...
    zmiana planów urlopowych spowodowa³a, ¿e zacz±³em odkurzaæ ubieg³oroczny plan...
    na to lato...
    w³a¶nie do BG...
    i trasê przez ten wiadukt...
    najpierw jednak pewien user z "zaprzyja¼nionego" forum ( do¶æ czêsto kursuj±cy miêdzy PL a BG ) stwierdzi³ ( kilka dobrych tygodni temu) , ¿e droga do Montany jest w strasznym stanie...
    pewien obywatel BG ( znajomy z FB ) te¿ zacz±³ potwierdzaæ, ale jak przycisn±³em do muru to napisa³, ¿e nie bywa w tamtych stronach...
    wczoraj zahaczy³em u siebie na targu miejskim handlarzy z BG ( sprzeda¿ trykota¿y ), to powiedzieli, ¿e lepiej prze Russe...
    mam jeszcze trochê czasu i zastanawiam siê, bo choæ du¿ym fragmentem tej drogi jecha³em z Bie³ogradcziku przez Montanê do Sofii - ale by³o to 5 lat temu...
    co prawda mam w pamiêci widok drogi ( Karnobat <=> Szumen ) zniszczonej tylko po jednej zimie ( te¿ kilka lat temu )...
    a zastanawiam siê, bo mo¿e to te "dupki" na trasie Vidin - Montana to tylko na postrach i wystarczy uwa¿nie i na mniejszych obrotach przejechaæ ?
    dobry informator nadal poszukiwany...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  7. #82
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    owiedzia³em siê z netu od Bateniki ( po¶rednio ) i Keicama...
    mo¿na frun±æ na Calafat / Vidin...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  8. #83
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437

    turystyka w i do BG...

    przyznam siê, ¿e nie by³em w BG ju¿ ciut ponad dwa lata...
    a w necie przetoczy³a siê ( trochê nadal ) dyskusja o stanie turystyki w BG...
    a to, ¿e turystów mniej - zauwa¿alny spadek go¶ci z Putinlandu,
    a to, ¿e sami ( bogatsi ) Bu³garzy wol± odpocz±æ w Turcji lub w Grecji,
    a to, ¿e pogoda tego roku nie dopisa³a ( nie tylko w BG ),
    a to, ¿e baza albo nie modernizowana od czasów Todora ¯ivkova albo przeinwestowana budownictwem apartamentowców,
    a to, ¿e gastronomia nadmorska uciek³a od swoich korzeni...
    ...
    d³ugo by wyliczaæ...
    ...
    ciekaw by³em, czy i kiedy wrzuci swoje obserwacje z tegorocznego "otdychu" na czarnomorskiej pla¿y nasza kole¿anka Pixi...
    ...
    bo ja sobie od kilku ju¿ lat podgl±dam webcamerk± ulicê centrum handlowego i dwie pla¿e w £ozeñcu...
    w tym roku ju¿ pod koniec pierwszego tygodnia zniknê³y parasole hotelowe z plazy centralnej...
    drugi tydzieñ wrze¶nia jawi³ siê kompletnymi pustkami na ulicy i pla¿y ( nie licz±c grupki sportowców na gimnastyce ? rozgrzewce porannej )...
    ...
    a by³ czas, ¿e przymierza³em siê do emerytalnego do¿ywania dni swoich w³a¶nie w BG...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  9. #84
    Moderator Maxitravelek pixi is on a distinguished road Avatar pixi
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    7,491
    Skoro przepijasz do mnie jacky, to opowiadam :
    - na bulgarskie relacje, rewelacje ?, to trzeba bedzie jeszcze troche poczekac...
    - co do ilosci turystow - to szczera prawda ; wyraznie mniej tych ze wschodu, a tych z zachodu to prawie wcale nie bylo. A udalo mi sie przejechac Bulgarie wzdluz i kawalek na ukos.
    - a ze pogoda platala figle chmurzaste to tez prawda.

  10. #85
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Cala ta dyskusja o mniejszej ilosci turystow w BG mnie osobiscie tylko bawi. Zawsze wybieralem takie terminy aby tych turystow bylo malo , czyli koniec czerwca. W tym roku byly takie kleski zywiolowe w BG ze musialem termin przesunac. Ale w sumie bylo znakomicie , w mojej ulubionej knajpce U Stefcza w Balcziku nie czekalo sie juz przd lokalem a w lokalu. Plaze w miare zajete , naprawde nie bylo poza pogoda na co narzekac. W przyszlym roku to samo czyli Balczik.

  11. #86
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    liczy³em na to, ¿e NO-El siê pojawi i sta³o siê....

    osobi¶cie odnotowa³em luz w BG nad morzem ju¿ 2 i 3 lata temu tranzytuj±c do i z Turcji...
    dziwi³em siê wtedy ( czerwiec i sierpieñ ) ma³ej ilo¶ci pojazdów na uliczkach Obzoru i ³atwo¶ci± znalezienia noclegu w £ozeñcu, tam¿e gospodyni okaza³a siê spolegliwa przy negocjacjach cenowych a ponadto zaraz zaprosi³a nas na gratisow± wieczerzê...
    a jeszcze kilka lat wcze¶niej miewa³a nadkomplety turystów znad We³tawy...

    w tym roku obserwowa³em zjawisko tylko z lektury netowej oraz kamer webowych...

    rzecz oczywista - dla nas to przyjemne, ¿e i szybko i relatywnie tanio - mo¿na znale¼æ kwaterê jako, ¿e nie rezerwujemy ale improwizuj±c zaje¿d¿amy i dokonujemy wyboru...

    dla gospodarzy - to ju¿ problem niewykorzystanych miejsc a przede wszystkim mniejszego zarobku...
    wiêc obserwujê starania - choæby nawet chwalenie siê dostêpno¶ci± wi-fi....
    ...
    mia³em i nadal mam zamiar zaklepania sobie kwatery letniej ju¿ za dwa lata, gdy przejdê na stypendium z ZUS, my¶la³em o ulokowaniu siê w BG nawet na okres 3 - 4 miesiêcy, ale obserwacje tegorocznej pogody daj± mi sporo do my¶lenia....
    co prawda jeste¶my ju¿ zwolnieni z obowi±zków opieki nad malusiñskimi i rozmaitymi czworonogami, wiêc nie musimy zak³adaæ pla¿owania non - stop, wystarczy ciepe³ko, nawet ¿eby posiedzieæ na werandzie i pobawiæ siê kulinarnie ...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  12. #87
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    jacky ! Witaj ! W obecnej chwili uwazam rezerwacje za zbedna. Przenioslem sie z prywatnego apartamentu do odnowionego hotelu z pelnym wypasem za 35 leva.
    Moi dotychczasowi wlasciciele przesadzali z goscinnoscia , codziennie ryba , raki , prezenty, chcieli mnie jeszcze zaglaskac za 30 leva dziennie , czasami bylo 2 razy po 30 leva jak bylem ze znajomymi. Wi - Fi ? Smieje sie poniewaz gdy zapytalem o internet wlasciciel hotelu zobowiazal mnie do korzystania z hotelowego Wi-Fi na moim LG 2 , gdzie musialem korzystac z okularow.
    W Balcziku kilka lat temu poznalem Klausa z BRD ktory wybral emeryture w BG , za 3 pokojowe super mieszkanie nad morzem placi 300 leva i zyje tam jak krol. Co ciekawe zostawil sobie ubezpieczenie zdrowotne BRD / placi skladki / poniewaz bulgarska sluzba to dno. Prywaciarze sa ale i oni sa za " murzynami ".
    Co do pogody ? To faktycznie , nie pamietam roku aby tak bylo zle.Zawsze bylo odwrotnie , uciekalem z BG poniewaz temperatury przekraczaly 40 stopni.
    Co do kuchni byla , jest , bedzie wspaniala , tylko ze nalezy wiedziec gdzie jesc.

  13. #88
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    równie¿ witam,
    zainteresowa³a mnie ta cena, czy owe 30 lewa by³o od pokoju ( 2ki ) czy od osoby ?
    bo jeszcze 2-3 lata temu p³acilem w Obzor/£ozeniec - 20 - 25 leva za 2kê ...
    ...
    ponadto przeliczam sobie - ile mo¿na utargowaæ od wakacyjnej ceny dobowej w szczycie sezonu za d³ugoterminowy wynajem np. na 3 - 4 miesi±ce - bo kwotowanie Klausa na poziomie 300 leva - rozumiem, ¿e per miesi±c - wydaje mi siê trudne do wynegocjowania - zreszt± zale¿y w jakim miejscu ów lokal jest usytuowany...
    ...
    a co do lokali na d³u¿szy wynajem - chyba znów powrócê do w±tku...
    ...
    jako, ¿e zwolna w PL zaczyna siê kroiæ temat emerytów szukaj±cych tañszych ( tudzie¿ cieplejszych ) lokalizacji po przej¶ciu na stypendium ZUS...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

  14. #89
    Travelek no-el is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    319
    Bulgarzy zawsze licza minimum 2 osoby , singli nie uznaja, czyli cena byla 30 leva za 2 osoby. Miejsce Klausa jest super , morze i wszedzie blisko. Nie widze problemu z wynajeciem apartamentu na 3-4 m-ce. np. w Balcziku. Zimy znam z ich opowiesci , tam sie nic poza piciem nie dzieje. Moze tylko blota w Tuzlacie sa otwarte. Musze to sprawdzic ?

  15. #90
    Maxitravelek Maxitravelek jacky is on a distinguished road Avatar jacky
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Sk±d
    Redenovo
    Postów
    4,437
    na znanym portalu a raczej forum ukaza³ siê sensacyjny komunikat - cytujê

    "Bulgaricus.com koñczy swoj± dzia³alno¶æ!
    Postautor: EBa wt, 28 kwie 2015, 08:15

    Z przykro¶ci± zawiadamiamy, i¿ portal Bulgaricus w najbli¿szych tygodniach najprawdopodobniej zakoñczy swoj± dzia³alno¶æ.

    W tym miejscu chcieliby¶my podziêkowaæ wszystkim tym którzy choæby w najmniejszym stopniu przyczynili siê do rozwoju strony i forum tworz±c z nami niezwyk³± spo³eczno¶æ dziêki której zawi±za³a siê niejedna przyja¼ñ polsko-bu³garska i dziêki której sama Bu³garia ju¿ nigdy nie bêdzie tak nieznana i obca przeciêtnemu Polakowi jak to bywa³o niegdy¶. Dziêkujemy za Wasz± obecno¶æ.



    Aczkolwiek pó¼niejsza wymiana my¶li zosta³a co nie co stonizowana to jednak...
    nie wiem, czy tamtejsi Admini zmieni± pogl±d i decyzjê - czas wyka¿e...
    na dzisiaj tylko zamieszczam komunikat - trochê pó¼niej siê wypowiem...
    bo jednak szkoda mi - pomimo, ¿e walniêto mi tam przed laty bana ale jednak tam debiutowa³em turystycznie w necie ...
    to przyjemne czasami ¿yæ marzeniami twardo st±paj±c po ziemi...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów