+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Temat: Czechy od kuchni

  1. #16
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Menu po czesku







  2. #17
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Mówią, że w sosach Czechy są drugą potęgą po Francji. Niestety te sosy połączone są zazwyczaj z knedlikami, których mogę spróbować raz, ale nie codziennie.
    Dla mnie Czechy potęgą kulinarną nie są, bez jakiś szaleństw dla podniebinia na kuchni czeskiej przeżyliśmy 9 dni. Zup mają niewiele, ja osobiście jadłam czosnkową, koperkową,
    frankfurcką i z soczewicy /čočková polévka/.
    I te zupy mogę polecić bo czeskiego wywaru podobnego do naszego rosołu nie lubię. Aby unikać owych knedlików, najlepiej zamawiać hranolki lub amerykańskie brambory. Na drugie danie jedliśmy głownie kurczaka w panierce lub bez. Raz jadłam placek po węgiersku i risotto. Te dania też polecam. Zmieniło się tyle, że Czesi podają już na talerzu jakieś surówki. Dlatego najlepiej brać kompletne danie /ziemniaki/frytki +mięso + surówka/ aby potem nie dopłacać za dodatki /wyjdzie drugie tyle, co danie główne/. Obsługa nie czeka nachalnie na napiwki, można dać lub nie dać bez obrazy.
    W dużych sklepach typu Lidl, Tesco czy Billa nie ma za dużo gotowych półproduktów do odgrzania /flaki w słoiku, ew. sos Bolognese, knedliki z sosem i kilkoma kawałkami mięsa, czasami filet panierowany z kurczaka/.

    Zupy kosztują od 18 do 35 kc, II danie od 65 kc. Napoje typu Fanta, Coca Cola itp. 30 kc /tańsza wersja rozlewana to wydatek rzędu 21kc/.

  3. #18
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Polecam restauracje:

    Hluboka nad Vltavou
    "Club L' nad rzeką

    Zdar nad Sazavou
    Sussuv hostiniec
    przy rynku, przy kościele, można jeść w ogródku

  4. #19
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

  5. #20
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Czeskie restauracje i sklepy nie muszą mieć oferty w języku ojczystym. Parlament odrzucił nowelizację nakazującą przygotowanie menu po czesku.
    Problem dotyczy przede wszystkim restauracji i sklepów, w których karty dań czy opisy produktów są dostępne jedynie w językach obcych. Sytuacje takie są powszechne w centrum Pragi i w Karowych Warach. O ile w pierwszym wypadku handlowcy są nastawieni na turystów anglojęzycznych, o tyle w Karlowych Warach sklepy i restauracje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Rosjan. Dlatego w takich lokalach praktycznie nie można dostać karty dań w języku czeskim.

  6. #21
    Minitravelek lolek is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    5
    Ale super przepisy:) Uwielbiam czeską kuchnie, może uda mi się cos zrobić
    Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na Podolodzy.pl

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów