+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: ABC Krynicy Zdrój

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    ABC Krynicy Zdrój

    Krynica już nieatrakcyjna dla turystów ze Wschodu?

    O tej porze roku Krynica zawsze była przepełniona turystami z Ukrainy, Rosji i Białorusi. W tym roku jest inaczej.
    Problemem jest przede wszystkim uzyskanie wizy. Od czasu wejścia Polski do strefy Schengen coraz mniej przyjeżdża gości zza wschodniej granicy. Wizy do Polski dla Ukraińców są bezpłatne, ale by je zdobyć trzeba stać w długich kolejkach pod konsulatami we Lwowie i Kijowie. Rosjanie i Białorusini za wizy muszą zapłacić.

    Na zmniejszenie się liczby wschodnich turystów narzekają przede wszystkim hotelarze. Mają jeszcze wolne miejsca, choć w poprzednich latach o tej porze to było wręcz przeciwnie. Rosjanie i Ukraińcy byli bardzo dobrymi klientami, bo zawsze wynajmowali najdroższe pokoje. Do wczoraj kryniccy hotelarze doliczyli się tylko ok. 15 autokarów z gośćmi ze Wschodu. Mało na ulicach jest też osobowych aut z rosyjskimi czy ukraińskimi rejestracjami.

    - W tym roku nie mam żadnych rezerwacji zza wschodniej granicy. Polska i nasze strony przestały być atrakcyjne dla naszych sąsiadów ze Wschodu - twierdzi Jacek Stawiski, który prowadzi od lat gospodarstwo agroturystyczne w podkrynickim Tyliczu.

    Ukraińcy, Rosjanie i Białorusini przyjeżdżają co roku w styczniu na prawosławne i greckokatolickie święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

  2. #2
    Minitravelek roseann is on a distinguished road Avatar roseann
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Postów
    1
    Bardzo czesto odwiedzam Krynice o tej zimowej pieknej porze. Polecam wszystkim a zwlaszcza milosnikom sportow zimowych. Mozna tutaj pospacerowac gorskimi szlakami, sciezkami zdrowia, mozna poszalec na licznych stokach w samej Krynicy oraz bliskich okolicach, mozna pojezdzic na lyzwach na hali hokejowej...
    "Jak wszyscy wielcy podróżnicy, widziałem więcej niż pamiętam i pamiętam więcej niż widziałem."

  3. #3
    Minitravelek Florynka is on a distinguished road
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Postów
    8
    Krynica jest stosunkowo tania, to już nie jest tak popularne miejsce jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dlatego fajnie tam pojechać, bo nie wydamy wiele pieniędzy, a atrakcji jest mnóstwo. Ja lubię szlaki górskie i klimat samego miasta.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów