+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Międzynarodowy Karnet Kempingowy - CCI

  1. #1
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476

    Międzynarodowy Karnet Kempingowy - CCI

    Międzynarodowy Karnet Kempingowy CCI to inaczej - paszport turysty kempingowego. Ma on na celu ułatwienie turyście pobytu na campingu. Jego posiadacz wraz z maksymalnie 11 osobami wspólnie podróżującymi jednym samochodem są objęci ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej w stosunku do wypadków lub szkód spowodowanych osobom trzecim.

    Karnet pełni równocześnie rolę dokumentu tożsamości a przede wszystkim uprawnia do otrzymania zniżek od ceny zakwaterowania na campingu w wysokości od 5% do 20% Karnet kempingowy jest ważny od momentu wykupienia do końca roku kalendarzowego. Karnet FICC obowiązuje w całej Europie za wyjątkiem Albanii, Rumunii i WNP.


    Można kupić w PZM za 45zł.

  2. #2
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Skandynawski Karnet Kempingowy CCS

    Aby zamieszkać w skandynawskim ośrodku kempingowym, Ty i Twoja rodzina musicie wykupić obowiązkowo Skandynawski Karnet Kempingowy z aktualnym znaczkiem. Znaczek jest wykupywany co roku i ważny na terenie całej Skandynawii (Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji). Karta zapewnia: - szybsze meldowanie i wymeldowanie - ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla Ciebie i Twojej rodziny podczas pobytu na campingu - za pobyt na campingu płacisz dopiero przy wyjeździe - nie musisz wpłacać żadnych zaliczek Przez rodzinę rozumie się jedną lub dwie osoby dorosłe oraz dzieci. Oznacza to, że jeżeli na przykład, w przyczepie mieszkają dwie pary dorosłych, to, aby ubezpieczenie zaczęło obowiązywać, każda para musi mieć ważną kartę kempingową.

    Karnet ze znaczkiem ważny jest od momentu wykupienia do końca roku kalendarzowego.
    Wraz z karta wydawany jest informator o kempinach w Szwecji (do wyczerpania nakładu).


    Można kupić w PZM za 68zł.

  3. #3
    Administrator Maxitravelek Natasza ma wyłączoną reputację Avatar Natasza
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    30,476
    Przed wyjazdem na podbój Skandynawii dobrze jest zaopatrzyć się w Skandynawski Karnet Kempingowy-odmianę karnetu międzynarodowego.
    Ja kupiłam go przed wyjazdem w Polskim Związku Motorowym, wysyłkowo. Karta daje zniżkę do 20%, ale np.w Danii bez niej nie można korzystać z tamtejszych campingów. Jeżeli tej karty nie kupimy w Polsce, to możemy ją kupić na pierwszym campingu: w Norwegii kosztuje 100 NOK, w Szwecji 100SEK. Oprócz zniżek na campingach mamy również zniżki na bilety wstępu do wielu atrakcyjnych obiektów/parki rozrywki, muzea, promy, autobusy/. Każdy skandynawski kraj podaje zniżki w specjalnych broszurach. Wraz z karnetem kupionym w Polsce otrzymałam taki informator i mogłam planować noclegi na trasie objazdu, we wszystkich czterech krajach. Wiedziałam przed wyjazdem, że karta przyda się wszędzie, ale nie na Lofotach bo tam nie obowiązuje. Tam pozostawały norweskie rorbuery. Ale tani wynajem.
    Najlepsze campingi, moim zdaniem, mają Duńczycy: do campingu można łatwo dotrzeć, szybka i miła obsługa, a campingi na wysokim poziomie. Ale np. toalety i prysznice są w Danii na żetony czyli płatne dodatkowo. My korzystaliśmy z cottages czyli małych drewnianych domków i zazwyczaj jeden pokój był z aneksem kuchennym i drugi jako sypialnia, co przy 4 osobach w zupełności nam wystarczało.Teren dobrze zagospodarowany: sklep, bar, recepcja.
    W Norwegii taki sam domek był już bez części kuchennej, a teren wokół nie był tak zagospodarowany jak w Danii. W Szwecji campingi niezłe, ale nie są tak prosto dostępne jak w Danii. Najgorzej sprawa wygląda wg mnie z campingami w Finlandii, a to dlatego, że nie wszystkie są całoroczne, a my byliśmy tam w maju. Dlatego w Finlandii zdarzyło nam się korzystać z czegoś na wzór motelu o dziwnej nazwie: "matka kotka" i do tego prowadzonego przez Rosjan.
    Podaję strony wszystkich campingów skandynawskich,tam można znaleźć szczegóły i zaplanować swoją podróż po Skandynawii:
    http://www.danskecampingpladser.dk
    http://www.camping.no
    http://www.camping.se
    http://www.camping.fi

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów